mama tymkowa

Blog osobisty

Chłopięce rajty, a kwestia męskości.

Zawsze śmieszyli mnie chłopcy w rajstopach. Miałam z nich naprawdę niezły ubaw. Cóż jednak zrobić, gdy za oknem coś na podobieństwo zimy, a malutkie nóżki, nawet te najbardziej tłuste niczym kiełbaski od wuja Romana z podpuławskiej wsi, potrzebują ciepła i dodatkowej warstwy ochronnej. Nie, nie jesteśmy tak nowocześni jak Ryszard Petru i nie będziemy pomykać w bieliźnie termoaktywnej z kubkiem kawy ze Starbucksa. Nie bedziemy też w celu rozgrzania organizmu skakać z KOD-owcami. Jeszcze do końca nie zwariowaliśmy. Kodowcy grzeją wystarczająco, pytanie tylko co.

Syn mój po założeniu skarpetek ściąga jedną z nich i robi to niemalże zawsze, i bez wyjatku. Łazi, jak ta sierotka w tej jednej skarpecie, przyprawiając o zawrót głowy rodziców. No bo ile razy można zakładać jedną skarpetkę, na jedną stópkę. Tymek uważa chyba, że dużo. W odczuciu rodziców i zaistniałej sytuacji rajty tym bardziej wskazane. Zastanawiam się jednak, jakie konsekwencje będzie miało to łażenie w rajtuzkach. Bo, że konsekwencje będą – to pewne.

Mój drogi teść wspomina swój pierwszy, w pełni zapamiętany sen z wieku swoich dwóch lat. Stoi wówczas w tym śnie mocno małoletni, obok basenu pełnego raków. Nad nim czarna, gwieździsta noc, a on ma na sobie rajtuzy. Tak, zupełnie niepasujące do tego bajkowego obrazu rajtuzy. No chyba, że były to rajstopy walecznego rycerza z Rycerskiej Wyspy Siedmiu Bohaterów Wspaniałych, to co innego, bo wszystko by się zgadzało.

Może w związku z tymi rajstopami, coś przytrafi się także Tymkowi i zapragnie być on kolarzem z całym arsenałem kolarskich getrów? A może postanowi zostać baletnicą z rozmiarem xxs i sylwetką fit? I choć obok słowa fit Tymek nigdy nawet się nie przechadzał, to niech ma, co mu się zamarzy i zapragnie. Oby tylko wyglądał w tych baletowych geterkach tak dobrze, jak Maćkowiak w spektaklu o Niżyńskim.

 

DSC_0351aa

 

1 Komentarz

  1. I do not even know the way I ended up right here, however I thought this put up was good.
    I do not recognise who you might be however definitely you’re going to a
    famous blogger in the event you are not already.
    Cheers!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie wyświetlany.

*

© 2018 mama tymkowa